In memoriam Wilhelm Meissel
Sandra Hölzl tollából
Ami Willivel kapcsolatban azonnal eszembe jut, az az, hogy mindig törekedett a harmóniára. Amikor különböző vélemények ütköztek, gyakran háttérbe szorította magát, és mindig kiegyensúlyozó elemként lépett fel a felek között. Saját álláspontját ennek ellenére világosan képviselte. Fiatal felnőttként mindig támogatott az egyesületnél ifjúsági vezetőként tett kezdő lépéseim során. Egy-egy kisebb botlásnál felemelt mutatóujjal figyelmeztetett, ugyanakkor kacsintással és huncut mosollyal fejezte ki megértését fiatalos könnyelműségem iránt. Összekötött minket nyitottságunk, az emberekkel való bánásmódunk őszintesége és a szenvedély, hogy megszerettessük a gyerekekkel a kosárlabdát. Sem az egyesületnél töltött aktív időszaka után, sem a szélütése után nem veszítettük szem elől egymást – még akkor sem, ha a COVID ezt nagyon megnehezítette. Kedves Willi, hiányozni fog a nevetésed!