U 12
Gmunden – UKJ Autohaus Bogoly Bruck 36 : 25
(7:5, 7:4, 6:6, 16:10)
2011. április 30-án Mödlingben MINI-kosárlabda tornát rendeztek az U7, U8, U10 és U12 korosztályok számára. A szabályok: 4 a 4 ellen, csak az utolsó negyedben szabad cserélni, és minden játékos max. 3 negyedet játszhat. U12 – normál gyűrűmagasság (bajnoki mérkőzéseken – mini magasság)
Az U12-es csapatok Mödlingből, Gmundenből, Gleisdorfból és Bruckból érkeztek
Az 1. mérkőzés a későbbi tornagyőztes Gmunden ellen kiegyenlített volt az elejétől kezdve, annak ellenére, hogy néhány gmundeni játékos magasabb volt. Az 1. negyedet a Gmunden nyerte 7:5-re. A 2. negyedet is elveszítettük 3 ponttal. A 3. negyed döntetlennel zárult a bruckiak számára, azonban a 4. negyedben elfogyott a kondíció, és a Gmunden végül 36:25-re győzött.
Mödling – UKJ Autohaus Bogoly Bruck 44 : 30
(10:12, 4:8, 24:2, 4:8)
A következő mérkőzést a házigazda csapat ellen játszottuk. Rögtön jól kezdtünk, és az 1. negyed után 2 ponttal vezettünk. A 2. negyedben 6 pontra növeltük az előnyünket.
Azonban sajnos félreértettem a szabályzatot, így ebben a negyedben két magas játékosunknak, Wanivenhaus Alexandernek és Windholz Paulusnak pihennie kellett. Ezt a mödlingiek kihasználták, mivel a bruckiak így technikailag és fizikailag alulmaradtak.
A 3. negyedet 24 ponttal elveszítettük. A 4. negyedben a bruckiak bátran küzdöttek, meg is nyerték ezt a negyedet, de a számtalan kihagyott dobás miatt elszalasztották a győzelem esélyét. Mödling 44:30-ra győzött
Gleisdorf – UKJ Autohaus Bogoly Bruck 38 : 35
(9:4, 5:8, 17:10, 7:13)
Az utolsó, Gleisdorf elleni mérkőzés a 3. helyről döntött. A bruckiak eltökéltek voltak, hogy megnyerjék a meccset. A kezdő négyes azonban felismerhetetlen volt: kedvetlenek, erőtlenek és kondicionálisan a végükön jártak. Úgy döntöttem, hogy a 2. negyedben teljes cserét hajtok végre. Jakl, Holzer, Jüly és Doleschi „kosárlabdáztak”. Harcosan védekeztek, támadásban átlátták a pályát és jó helyezkedéssel játszottak, így ezt a negyedet megérdemelten nyerték meg 3 ponttal.
A 3. negyedben sajnos rövid mélypontunk volt, a gleisdorfiak pontról pontra gyűjtögették az egységeiket. Nekünk csak 10 pont jött össze, míg a Gleisdorfnak 17.
A 4. negyedben mozgósítottuk minden maradék erőnket, és a közönség, az edzők és a játékosok számára egy izgalmas, idegőrlő mérkőzés következett. Bruck 3 pontra küzdötte vissza magát. A győzni akarás már az egész csapaton érezhető volt, de sajnos erőfeszítéseink nem hoztak eredményt. Gleisdorf 38:35-re nyert
A torna jó felkészülést jelentett a még előttünk álló fontos bajnoki mérkőzésekre, és remélhetőleg megmutatta a játékosoknak, mi minden lehetséges agresszív védekezéssel és küzdőszellemmel, nemcsak szakaszosan, hanem az egész mérkőzés alatt.